Віртуальна виставка книг на тему: “Новорічно-різдвяні свята в Україні”
У книжці містяться загально-відомі в Україні колядки та щедрівки.
Книга містить народні колядки та щедрівки.
Пропонована збірка ознайомить вас з історією виникнення зимових свят, цікавими народними обрядами і піснями, колядками та щедрівками, сценаріями свят. Для тих хто полюбляє майструвати призначений розділ із рекомендаціями, які дадуть змогу власноруч виготовити різдвяні прикраси.
Ця книга- своєрідна енциклопедія традиційної культури та побуту українців. Стислі, але ємкі відомості про забуті способи ведення господарства, хатнє начиння, кулінарію, медицину,звичаї та обряди розміщені за зручним для читача тематично-абетковим принципом.
Унікальна енциклопедична праця видатного дослідника української етнографії та етнології із зарубіжжя дає можливість кожному заглянути в далекі віки назад і тим самим реалізувати знаменне сократівське «Пізнай самого себе» і відчути себе нацією, що належить до прекрасної і могутньої у своїх барвах європейської цивілізації.
Пропоноване видання – найбільш повне зібрання календарних свят українського народу. Автор, відомий письменник та етнографіст, щедро ділиться з читачем своїми знаннями духовної культури нашого народу, його обрядовості,традицій, фольклору, що сягають тисячоліть.
Це видання – унікальна антологія, чудове джерело для всіх, хто хоче відчути, чим жив український народ від давних-давен до нашого часу. У п’ятій частині цієї книги висвітлено етнографічні особливості України та святкування великих релігійних свят.
Ця книга, написана видатним вченим етнографом і церковним діячем Ксенофонтом Сосенко, видана вперше у Львові 1928 року і відтоді більше не перевидавалась. Матеріал, яким оперує автор, відкриваючи глибини українського народознавства викликає нині особливий інтерес у читачів, які цікавляться витоками нашої культури.
Споконвіку на Україні зимові свята супроводжували численні традиції, звичаї, обряди та вірування. За допомогою поетичного слова і магічного акту, святковою урочистою обстановкою люди прагнули створити в ці дні вимріяний образ достатку,щастя,злагоди і спокою у своїй оселі.Дана книга містить колядки і щедрівки господарю, господині,їх родині, а також колядки та щедрівки християнсько – релігійного змісту.
В даному етнографічному нарисі викладаються звичаї нашого народу, зимовий та весняний цикл. Адже звичаї народу- це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому.