Історія бібліотеки

Діяльність Олександрійської книгозбірні розпочалася після того, як у лютому 1940 року була прийнята постанова Рівненського обкому КП(б)У про організацію бібліотек області була організована районна  бібліотека з дитячим відділенням. В час воєнного лихоліття все було втраченою. Робота по відновленню  книгозбірень розпочалася відразу ж після визволення території від німецько-фашистських загарбників. Районні бібліотеки були відновленні в грудні 1944  року. Спостерігалася велика плинність кадрів і, на жаль, не збереглось архівних даних про найперших працівників. Бібліотеки інтенсивно поповнювались книгами і періодикою. Так в  1946 р. на передплату було витрачено 3996 крб.  Перше приміщення районної бібліотеки знаходилося по вул. Свято-Преображенський, а дитячої на вул. 1 Травня, 39. Завідувала бібліотекою для дорослих Такшина Надія Зіновіївна. Серед працівників бібліотеки була Грицюк Віра Кирилівна, Шур Людмила Олександрівна, Смоляр Марія Всеволодівна, Калішевич Ніна. Дитячою бібліотекою завідувала Какао Ольга Михайлівна.

У 1959 році відбулася реорганізація районів, але на Олександрійські бібліотеки вона не вплинула, змінилася лише назва. У 1962-1963 рр. бібліотека для дорослих переїхала в колишній будинок місцевого католицького священика. Перевозила бібліотечний фонд Грицюк Віра Кирилівна. У 1965 р. завідуючою бібліотекою для дорослих була Шершень Марія Наумівна. З 1967 по 1995 включно бібліотеку очолила Смоляр Марія Всеволодівна, а дитячу бібліотеку до 1997р. – Мельничук Наталія Костянтинівна. Ці працівники приклали чимало творчих і фізичних зусиль щоб вивести бібліотеки в кращі серед району. В 1974 році дитяча бібліотека переїхала у новозбудоване приміщення. З 1995 по 1999 рр. бібліотеку очолювала Асовлюк Оксана Володимирівна. В 1997 р. дитяче відділення бібліотеки очолила Мельничук Руслана Петрівна. Восени 2002р. відбулося об`єднання сільських і шкільних бібліотек в єдину систему публічно-шкільних бібліотек.

Шкільний відділ очолила Парфута І.А. В 2003р. увесь фонд бібліотеки було перевезено в приміщення дитячого відділення. В кінці 2004 року шкільний відділ очолила бувша працівниця бібліотеки Мельничук Наталія Костянтинівна