Воїни АТО – гордість рідного села

В Олександрійській сільській раді відбулася зустріч у дружньому колі з учасниками бойових дій АТО з нагоди Дня захисника України. Серед присутніх сільський голова Тетяна Михасюк, директор Будинку культури Наталя Смоляр, завідувач публічною бібліотекою Руслана Мельничук, соціальний працівник – фахівець із питань соціальної адаптації учасників АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих Вікторія Радчук. Воїни АТО – гордість рідного селаНа зустріч було запрошено Ольгу Яковлєву – координатора проекту мережі соціальних працівників – фахівців із питань соціальної адаптації учасників АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих, помічника – консультанта на громадських засадах голови Рівненської районної ради Віталія Стельмаха.

На території Олександрійської сільської ради проживає 37 учасників бойових дій АТО і одна сім’я загиблого воїна Андрія Мельника.

До присутніх звернулася сільський голова Тетяна Михасюк, яка привітала учасників АТО з Днем захисника України, побажала здоров’я їм та їхнім родинам, зауважила що сільська рада робить все можливе для їхнього соціального захисту та попрохала їх не стояти осторонь проблем громади, адже кожен з них є гордістю рідного села та України. Вона ознайомила присутніх із книгою «Якби не війна» – волонтерським проектом, в якому вміщено 122 історії про життя учасників АТО, зокрема, історія нашого загиблого земляка – Андрія Мельника. Цю книгу сільський голова подарувала, згодом, публічній бібліотеці. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Андрія Мельника та всіх тих, хто віддав своє життя за єдність і неподільність України.

Воїни АТО – гордість рідного селаНаталя Смоляр зачарувала та розчулила всіх присутніх чудовою ліричною поезією, своїм співом та грою на гітарі. У її виконанні звучали пісні: «Небесні ангели», «За Україну», «Я чекатиму тисячу літ», романс на слова Ліни Костенко «Я вас люблю». Весь зал разом з Наталією Смоляр заспівав «Червону Руту».

Ольга Яковлєва звернула увагу на те, що учасники АТО повертаються додому з потужним внутрішнім ресурсом, який  варто адаптувати в мирне життя. Вона побажала учасникам не нехтувати своїм психічним та фізичним здоров’ям, а звертатися до наших соціальних працівників та їх координатора в будь-яку пору доби. Ольга Яковлева, як практикуючий психолог провела із бажаючими індивідуальні бесіди.  По закінченню всі присутні були запрошені на брейк-каву. Запрошені  учасники АТО висловили спільну думку про те, що такі неформальні зустрічі дуже корисні, адже сприяють їхній соціальній адаптації .